روش ساخت حساب کاربری

برای دریافت برنامه‌های فروشی، اعلام نظر و ارائه امتیاز به برنامه‌ها، استفاده از کارت هدیه و سایر امتیازات ویژه، ایجاد حساب کاربری ضروری است. ثبت‌نام و ایجاد حساب کاربری در هایپر اپس ساده است:

۱- پس از باز کردن سایت هایپر اپس در قسمت سمت چپ بالای صفحه، ثبت نام را انتخاب کنید.
۲- صفحه‌ای با پیام «ایمیل و رمز ورود» به شما نشان داده می‌شود. آدرس ایمیل خود را در قسمت مربوط وارد و گزینهٔ ثبت نام را انتخاب کنید.
۳- کد تایید به ایمیل وارد شده ارسال خواهد شد.
۴- به ایمیل خود مراجعه کرده و بر روی آن کلیک کنید تا حساب کاربری شما فعال شود.

بخشی از برنامه‌های هایپر اپس رایگان نیستند و بخشی نیز به پرداخت درون‌برنامه‌ای نیاز دارند. آسان‌ترین روش خرید یا پرداخت، افزایش اعتبار هایپر اپس و استفاده از این اعتبار است. با کلیک روی گزینه حساب کاربری در قسمت بالای سمت راست صفحه وارد حساب کاربری خود شوید. اعتبار فعلی شما در این صفحه نمایش داده می‌شود. در همین صفحه می‌توانید با دو شیوه اعتبار خود را افزایش دهید: 
*  گزینه افزایش اعتبارهایپر اپس را انتخاب کنید و با تعیین مبلغ افزایش اعتبار، در صفحات بعدی از طریق کارت حساب بانکی خود خرید اینترنتی کنید. برای خرید اینترنتی جهت استفاده از کارت شتاب لازم است موارد زیر را وارد کنید:

  • شماره کارت ( شماره ۱۶ تا ۱۹ رقمی روی کارت بانکی)
  • رمز دوم PIN2 پنج رقمی کارت
  • کد اعتبار سنجی دوم (CVV2)
  • تاریخ انقضای کارت

دسترسی به برنامه‌ها

دسترسی به برنامه‌ها درهایپر اپس از سه طریق ممکن است:
یک: استفاده از دسته‌ها

با انتخاب گزینه دسته‌‌ها از نواربالای صفحه، ۲۷ دسته برنامه از قبیل اجتماعی، خرید، آموزش، سلامت، مذهبی و غیره و ۱۶ دسته بازی از قبیل معمایی، ماجراجویی، شبیه‌سازی، ورزشی و غیره مشاهده می‌کنید. پس از انتخاب دسته موردنظر ترکیب متنوعی از برنامه‌های آن دسته نمایش داده می‌شود.

دو: استفاده از لیست‌های معرفی برنامه 

هایپر اپس لیست‌های متعددی از برترین و تازه‌ترین برنامه‌ها را در صفحه اول در اختیار شما قرار می‌دهد و شما می‌توانید با انتخاب در قسمت هر معیار فهرستی از برنامه‌ها را مشاهده کنید. در کنار این لیست‌ها، مجموعه‌هایی از برنامه‌ها و بازی‌ها که موضوع یکسانی دارند در صفحه اول نشان داده می‌شوند.
سه: جستجو

برای جستجوی نام برنامه موردنظر آیکون جستجو را از نوار بالای صفحه هایپر اپس انتخاب و کلیدواژه خود را وارد کنید.

اطلاعات برنامه

پس از کلیک کردن روی نام هر برنامه صفحه‌ای باز می‌شود که حاوی جزئیات آن، نظرات سایر کاربران و برنامه‌های مرتبط است. شما می‌توانید با استفاده از این اطلاعات در مورد دریافت برنامه تصمیم بگیرید. در قسمت بالای برگه جزئیات می‌توانید برنامه را به اشتراک بگذارید یا نشان کنید تا به لیست نشان‌های حساب کاربری شما اضافه شود. برای دسترسی به لیست نشان‌ها از نوار بالای سایت هایپر اپس روی آن کلیک و نشان‌شده‌ها را انتخاب کنید.

نصب برنامه رایگان

برای نصب یک برنامه رایگان دو راه وجود دارد:

یک. سایت هایپر اپس حالت ریسپانسیو(در گوشی)

روی برنامه موردنظر کلیک کنید. گزینه نصب را انتخاب کنید. دریافت برنامه آغاز می‌شود و پس از دریافت، می‌توانید آن را نصب کنید.

دو. سایت هایپر اپس

وب‌‌سایت هایپر اپس برای مرور راحت‌تر فهرست برنامه‌ها و بررسی توضیحات آنها راه‌اندازی شده است. در صورتی که مایلید ابتدا برنامه مورد نیاز خود را از طریق وب‌سایت هایپر اپس جستجو کنید و سپس آن را بر دستگاه اندرویدی خود نصب کنید، مطابق این مراحل اقدام کنید.

۱- به وب سایت هایپر اپس بروید و صفحه برنامه مورد نظر را باز کنید.
۲- روی گزینه رایگان کلیک کنید.  QR Code برنامه موردنظر شما نمایش داده می‌شود.
۳- برای نصب برنامه در دستگاه اندرویدی خود لازم است قبلا یکی از برنامه‌های رایج QR code reader را نصب کرده باشید  برنامه لازم را باز کنید و دوربین دستگاه اندرویدی خود را مقابل QR code نمایش داده شده در سایت هایپر اپس قرار دهید. روی لینک ایجاد شده توسط برنامه کلیک کنید.
۴- حال می‌توانید به راحتی برنامه مورد نظرتان را از طریق دستگاه اندرویدی نصب کنید.

پس از خرید به هر روش، برنامه مورد نظر شما دریافت می‌شود و می‌توانید آن را نصب کنید.

نصب برنامه فروشی

برای خرید و نصب یک برنامه فروشی این اقدامات را انجام دهید:

 سایت هایپر اپس

صفحه آن را باز و روی گزینه قیمت آن کلیک کنید. در صورتی که اعتبار حساب کاربری شما برای خرید آن کافی باشد، هایپر اپس از شما می‌خواهد که خرید با کسر اعتبار حساب را تایید کنید. در غیراینصورت ابتدا باید یکی از دو روش پرداخت را انتخاب کنید:
روش اول، افزایش اعتبار و خرید

اگر مایلید ابتدا اعتبار حساب خود را افزایش دهید و آنگاه برنامه موردنظر را خریداری کنید، این گزینه را انتخاب و مبلغ موردنظر خود را در صفحه بعد معین کنید. در نهایت گزینه خرید را انتخاب کنید و با انتخاب یکی از درگاه‌های پرداخت نسبت به افزایش اعتبار اقدام کنید. مزیت این روش این است که با یک بار افزایش اعتبار لازم نیست در هر بار خرید مشخصات کارت بانکی خود را وارد کنید.

روش دوم، پرداخت اینترنتی در برنامه

اگر مایلید برنامه را به‌طور مستقیم از طریق کارت حساب بانکی خود خریداری کنید، پس از انتخاب گزینه پرداخت اینترنتی عملیات بانکی مربوطه را انجام دهید. هایپر اپس هیچ وقت بدون امکان نصب برنامه از شما وجهی کسر نمی‎کند و امکان دو بار خریدن یک برنامه را ندارد. اگر درگاه بانکی به مشکل خورد و به هر صورت موفق به نصب برنامه نشدید یا بانک دو بار وجهی را از حساب شما کسر کرد، حداکثر تا سه روز کاری صبر کنید تا وجه توسط بانک به حساب شما برگردانده شود.

برخی از برنامه‌های رایگان هایپر اپس در ازای خرید درون‌برنامه‌ای خدمات ویژه خود را ارائه می‌دهند. برای خرید درون‌برنامه‌ای، از درون برنامه یا بازی به صفحه پرداخت بازار هدایت می‌شوید و پس از انجام عملیات خرید، دوباره به محیط برنامه یا بازی بازمی‌گردید. برای نمایش لیست خریده‌شده‌ها وارد حساب کاربری خود شوید. و روی خریده‌شده‌ها کلیک کنید. در این صفحه می‌توانید برنامه‌هایی را که خریداری کرده‌اید، مشاهده کنید.

ارزیابی برنامه

در صورتی که برنامه را نصب کرده‌باشید، می‌توانید در صفحه آن وارد برگه نظرها شوید.  و نظر خود در مورد آن را بنویسید.

پشتیبانی

در صورتی که در پرداخت و یا سایر فعالیت‌های عمومی هایپر اپس با مشکلی مواجه شدید، با انتخاب منوی هایپر اپس و گزینه پشتیبانی می‌توانید برای حل مشکل خود اقدام کنید و یا مشکل خود را مستقیماً به ما ایمیل بفرستید. 
همچنین در صورتی که در مورد برنامه خاصی نیاز به پشتیبانی دارید، صفحه برنامه را باز کنید و از قسمت انتهایی آن اطلاعات تماس توسعه‌دهنده آن را بیابید و از این طریق مشکل ایجادشده را به وی اطلاع دهید. در همین قسمت می‌توانید با انتخاب گزینه شکایت از برنامه و تعیین یکی از دلایل، توضیحات خود را در شکایت از برنامه‌ها برای هایپر اپس ارسال کنید.